Stafor Köpük Tabela

Köpük Tabela ; malzemesi strafor olan genellikle iç mekanlarda kullanılan fakat günümüzde dış mekanlarda da kullanılmaya başlanan uygun fiyatlı bir tabela çeşididir.
yapımı 3 boyutlu olan tasarımı yapıldıktan sonra cnc router makinalarında kesimi yapılan istenilen renkte veya renksiz, simli hatta biraz daha dikkat çekici olsun istenilirse üzerine aynalı pleksi malzeme yapıştırılarak farklı bir hava katılabilen ışıklı olarak yapılamayan ama ışık olsun diye düşünülürse önüne spot ya da harici bir ışıklandırma ile hareketli hale getirilebilen
istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz bir tabela çeşididir.
Bursa Tabela olarak kaliteli iş anlayışımız ve uzman ekibimizle Bursa’nın tüm ilçelerine köpük tabela montajı yapmaktayız.
Köpük Tabela ile ilgili daha fazla merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz konular hakkına sayfamızın iletişim bölümünden bizlerde irtibata geçebilirsiniz.

Bu model adından da anlaşılacağı üzere strafor köpük malzemesinden yapılmaktadır. Fiyat ve görsellik olarak en uygun 3 boyutlu tabela modelidir. Strafor köpük malzeme harf veya logo şeklinde kesilerek köpük kutu harf tabela oluşturulur. Bu tabela çeşidinin de 3 Alt modeli mevcuttur.

  1. Boyanarak kullanılan strafor köpük tabelalar.
  2. Üzeri folyo ile kaplanarak kullanılan strafor köpük tabelalar.
  3. Aynalı pleksi ile birlikte kullanılan strafor köpük tabelalar.

1: Boyanarak kullanılan strafor köpük tabelalar en çok tercih edilen modeldir. üretimi ve fiyatı makuldür. Fiyat olarak en uygun 3 boyutlu tabela diyebiliriz. Boyalar bazen simli tercih edilmektedir bazende kurumsal renkler kullanılmaktadır. Anaokulu gibi mekanlarda simli köpük tabela lar tercih edilmektedir. 3 Boyutlu Köpük Harf Tabela yaptırmak istiyorsanız kesinlikle bu modeli önermekteyiz.

2: Üzeri Folyo kaplanarak kullanılan strafor köpük tabelalar, çeşitli renklerde genellikle metalik renklerde üzerine folyo kaplaması yapılarak kullanılır. Folyoyu uygulayan ustanın tecrübeli olması gerekir aksi halde tabelada göze hoş gelmeyen pürüzler estetik görüntüden uzaklaşılmasına sebep olur. Pek tercih edilmez. Bizde bu modeli müşterilerimize pek tavsiye etmiyoruz.

3: Aynalı pleksi ile birlikte kullanılan strafor tabela modelinde ise harfler bire bir aynı ölçüde aynalı pleksi de kesilerek strafor köpük harfin üzerine yapıştırılma sureti ile şık bir görüntü oluşturulur. Aynalı 3 boyutlu tabela elde edilmiş olur. yan yüzeyler boyanarak straforun rengini değiştirmek veya dış etkenlere karşı koruyuculuk sağlanmış olur. Bu metot ile yapılan tabelalar genelde aynalı pkeksi tabela veya aynalı dekota(foreks) tabelanın kalınlıklarının yetmediği durumlarda kullanılır. Fakat özellikle Aynalı dekota tabelasında altına bir kat daha foreks ilave edilerek daha yüksek boyut elde edildiğinden dolayı aynalı pleski ile birlikte kulanılan strafor tabela üretimi gittikçe azalmaktadır. Bunun başlıca nedeni ise aynalı pleksi ile straforun iyi yapıştırılmaması gibi durumlarda yada dış etkenlerden dolayı aynalı pleksinin strafordan ayrılıp düşmesi sonucu istenmeyen durumlar ile karşılaşılmasıdır. Oysa aynalı pleksinin direkt uygulanmasında yada Aynalı foreksin (dekota) direkt uygulanması ile böyle bir risk ortadan kalkmış olmaktadır. Bu aynalı pleksi kutu harf tabela ve aynalı foreks kutu harf tabela modelini aynalı tabela başlığında detaylı olarak görebilirsiniz.

Sonuç olarak 1. Maddedeki Boyanarak kullanılan strafor köpük tabelayı tavsiye etmekteyiz.

Köpük Tabela

Strafor Köpük Tabela

Whatsapp
Bursa Tabela
Bursa Tabela
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?