Tabela Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

924

Firmalar kendi marka bilinirliğini yansıtmak ve müşteriler tarafından fark edilmek için tabelalar yaptırmaktadır.

Tabela Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler şöyledir;

1: Tabelanız ne kadar mesafeden fark edilmeli?

Tabelanızın müşteriler tarafından ne kadar uzak mesafeden fark edilmeli öncelikle bunu bilmek gerekiyor. Çünkü mesafe arttıkça tabelanın ebatlarında doğru orantılı olarak büyümektedir. Hem Tabela fiyatı yükselmekte hem de vergi miktarı artmaktadır. 3 Metreden daha geniş tabelalar için belediyeler daha fazla vergi almaktadır.

2: Gece hizmet verecek misiniz?

Eğer gece hizmet verecek ve müşterileriniz işletmenize gece de gelecek ise kesinlikle ışıklı tabela modelini tercih etmelisiniz. Sadece gündüz hizmet verecek iseniz ışıklı tabela yaptırmanıza gerek yoktur. Maliyet açısından ışıksız tabelalar daha ucuzdur.

3: İşletmenizde ne kadar süre devam edeceksiniz?

Dükkan sahibi ile kısa süreli kira sözleşmesi yaptı iseniz ve kira yenilenmeyecekse çok gösterişli tabela yaptırmanıza gerek yoktur. Yakın zamanda işletmenizi başka noktaya taşıma durumu varsa gösterişli tabelaya fazladan bütçe ayırmaya gerek yoktur. Eğer uzun süre o dükkanda hizmet verecekseniz uzun süre dayanacak tabela modellerinden yaptırmanızda fayda vardır.

4: Hava şartları kötü olan bir lokasyon mu?

Bazı noktalar vardır aşırı rüzgar alır. Yağmur, kar, fırtına yoğun olan bölgeler vardır mesela Bursa da uludağ yada gemliğe giderken rampanın üstü yada yine aynı şekilde mudanya yolunda tepe noktalar aşırı rüzgar alır buralarda kullanılacak tabela modeli için daha sağlam malzemelerden yapılmış kompozit zeminli 3 boyutlu harfler tavsiye etmekteyiz. Vinil germe tabelalar aşırı hava şartlarında yıprandığı için tabelanın zamanla sadece metal aksam kalıyor.

Bütçenize uygun firmanızı en iyi şekilde yansıtacak tabela örnekleri için sizlerin hizmetindeyiz.

Whatsapp
Bursa Tabela
Bursa Tabela
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?