Tabelanın Önemi

898

Tabelanın önemi hakkında kısaca bahsedecek olursak;

  • Tabelalar firmaların kurumsal kimliğini yansıtır.
  • Tabelalar firmaların bilinirliğini arttırır.
  • Tabelalar hizmetlerinizin müşteriler tarafından fark edilmesini sağlar.
  • Tabelalar ürün ve hizmetleriniz için bir pazarlama aracıdır.
  • Tabelalar bir defa ücreti ödenen ve uzun süre devam eden bir reklam aracıdır.

Düşününki firmanız var ve tabelanız yok.

İşyerinizin önünden geçenler sizin ne yaptığınızı bilemez, işyeri mi değil mi gibi tereddütler nedeniyle kapınızdan içeriye kimse girmez. Bu dediğimiz her sektör için geçerli olmasa bile şuan mevcut sektörleri en az %70 bu şekildedir. Bi kuyumcunun veya kıyafet satan bir firmanın vitrininde ürünlerini görüp oranın kuyumcu veya kıyafet mağazası olduğunu anlayabilirsiniz. Fakat vitrini olmayan işletmelerin ne işi yaptığını öğrenmek için içeri girip sormanız gerekecektir eğer tabelası yok ise.

Piyasada bulunan sektörlerin büyük çoğunluğu için tabela yok ise işletmenizde yok demektir. Bununla alakalı birkaç örnek verecek olursak, mesela beşevler sanayi sitesinde dükkanınız var ve tabelanız yok ama dükkanın önünde araçlar var. Bu araçların hangi kısımları için hizmet verdiğini anlamanız için içeri girip sormanız gerekecektir. Oto elektrikçi mi yoksa yağ değişimi mi yapıyor yada motor bölümüne mi bakıyor.

Yine aynı şekilde diş doktoru sunuz. ve tabelanız yok. sizin orda o işi yaptığınızı ancak yakınlarınız bilecektir. dişi ağrıyan birisinin sizi bulması neredeyse imkansızdır.

Örneklerden de anlaşılacağı üzere tabelanız yoksa sizin ne iş yaptığınızı potansiyel müşterileriniz bilemeyecektir.

Tabelalar firmalar için hayati öneme sahiptir.

 

 

Whatsapp
Bursa Tabela
Bursa Tabela
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?